16. kolo ST extraligy

16.10.2005 Celý región

HC Dukla Trenčín - HK ŠKP Tatravagónka Poprad 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)\r\nGóly: 8. Kóňa (Liška, Melichárek), 12. Homér (Húževka), 17. Zlocha (Lelkeš), 25. Poljaček ...
HC Dukla Trenčín - HK ŠKP Tatravagónka Poprad 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Góly: 8. Kóňa (Liška, Melichárek), 12. Homér (Húževka), 17. Zlocha (Lelkeš), 25. Poljaček (Nemec) - 40. Žemlička (M. Segľa, Zavacký)

vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Javín (Poprad) 10 min za narazenie zozadu
presilovky: 2:0
rozhodovali: J. Konc - J. Višňovský, Valach
5500 divákov

Obávaný súper na ľade Dukly neuspel. Od úvodu boli Podtatranci pod tlakom, ktorý domáci využili v prvých dvoch presilovkách, keď v 8. minúte otvoril skóre Kóňa a v 12. zvýšil Homér. V 17. minúte Zlocha zvýšil na 3:0 a Kožucha v bránke Popradu vystriedal Hurtaj. Bezmocnosť pri gólových akciách ukázali hostia v 37. minúte, keď hrali 1:42 min presilovku 5:3. Predtým však v 25. minúte Poljaček zvýšil na 4:0. V závere druhej tretiny sa hosťom pri oslabenej koncentrácii obrany Dukly, podarilo Žemličkom znížiť na 4:1. K dramatičnosti stretnutia prispeli i dve akcie Dukly, keď po nastrelení žrďky rozhodol hlavný arbiter, že bola jednoznačná a nepotreboval video, ale v druhom prípade po porade s videorozhodcom posúdil ďalšiu strelu Dukly ako zásah do žrďky. V tretej časti hry sa Poprad síce snažil o skorigovanie výsledku, ale Trenčín ich nepripustil do vážnejšej akcie. Sklamala vychýrená útočná formácia Popradu Škovira-Kroták-Pavličko, keď odohrala len svoj priemer. Neuspel ani Kožuch, Dukla však v Hálovi mala oporu.

Milan Hovorka, tréner Dukly: \"Som veľmi rád, že pri absencii 8 hráčov zo základnej zostavy sme sa súpera nezľakli a bojovnosťou mladíkov sme dosiahli príjemný výsledok. \"
Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"Prespali sme prvú tretinu. Zaostávali sme jednoznačne vo všetkých aktivitách a za stavu 3:0 už bolo prakticky rozhodnuté. \"
(TASR)

Slovan Bratislava - HK Dynamax Nitra 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Hujsa (Kucharczyk) - 10. Chrenko (Kmeč, Vlk), 13. B. Majeský (Milo, Podstavek), 16. T. Chrenko (S. Saliji, Podstavek), 47. Mihálik (G. Saliji)
vylúčení: 4:8 na 2 min, navyšek: Jendek 10 min za nešp. správanie, Pašek (obaja Slovan) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:2
rozhodovali: Marušin - Bulko, Mullner
5971 divákov

HKm Zvolen - MsHK Žilina 4:3 (0:3, 0:0, 4:0)
Góly: 41. Cibula (Plavucha, Škuta), 49. Weissmann (Babka, Škuta), 49. Šechný (Weissmann), 58. Paciga (Plavucha, Štork) - 4. Kontšek (Beran), 7. Jabrocký (Krajči, Gálik), 9. Král (Ficenc)
vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Škuta 10 min za nešportové správanie, Plavucha 5+ DKZ trest v hre, Dlouhý 5+DKZ za nepezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou
rozhodovali: P. Jonák - Gašparík, Krpelec
1623 divákov

HK 36 Skalica - HC Košice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 23. Zajac (Sýkora, Grill), 43. Mikúš (Flámik), 60. Jarolín (Hartmann, Školiak) - 24. Hvila (Krayzel, Vostřák)
vylúčení: 2:3 na 2 min
rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Horínek
2500 divákov

MHC Martin - MHk 32 Litptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 2. Važan (Stančok), 27. Kolba (Hančák), 43. T. Višňovský (Bulík, Jaško), 50. Jaško, 56. T. Jaško
vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Stančok 10 min za zhodenie rukavíc
rozhodovali: Mihálik - Galamboš, Mášik